SMART-бесіди

Проєкт завершено!

У розрізі світової пандемії COVID-19, пологи, виходжування, виписка немовлят відбуваються із урахуванням певних особливостей. Cпільнота батьків передчасно народжених немовлят «Ранні пташки» дбає, аби пацієнти вразливої групи були вчасно і повністю поінформованими щодо підготовки до пологів, зокрема, з патологіями ведення вагітності, щодо виходжування під час пандемії та етапу після виписки.

Підтримуючи світову кампанію з не-розділення батьків і дітей після народження, а також у партнерстві з Glance, EFCNI та Асоціацією неонатологів України, ГО «Ранні пташки» започатковали серію вебінарів у форматі SMART– бесід. Цим форматом дискусій ми прагнемо систематизувати знання про пологи, виходжування немовлят та допомогу після виписки у період COVID-19 від міждисциплінарної команди фахівців, базуючись на науково-доведені світові дані. Ми сприяємо діалогу між фахівцями та пацієнтами, зокрема, в розрізі ситуації з пандемією.
У визначення SMART-бесід ми вкладаємо як у абревіатурі — specific, measurable, assignable, realistic, time-related — конкретні, вимірювані, мають виконавця, реалістичні, обмежені в часі зустрічі з фахівцями.

S — кожна бесіда матиме свою тему, що присвячена COVID-19;
M — дійдемо до чітких та логічних висновків, що стосуються оголошеної теми;
A — запросимо та вислухаємо різних спікерів;
R — розглянемо реальні питання, що хвилюють нашу аудиторію;
T — бесіди триватимуть 60 хв.

Темами бесід є:
  1. Вагітність і пологи: як бути готовими до викликів коронавірусу.
  2. Грудне вигодовування та COVID-19.
  3. Профілактика респіраторних захворювань та COVID-19.
  4. Zero-Separation або ні- відокремленню: неврологічні, когнітивні та інші наслідки.
  5. Виписка та катамнестичне спостереження під час пандемії.
  6. Тривожність та ковід: як бути в балансі.
  7. Громадський сектор і підтримка родин під час пандемії: огляд сервісів ОГС, які працюють у сфері надання підтримки породіллям, вагітним, батькам із передчасно народженими дітьми тощо.

Всі записи можна знайти на youtube каналі Асоціації, а анонси майбутніх сесій можна знайти на сторінці Асоціації у фейсбуці.
Цей цикл SMART- бесід організований у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується Isar Ednannia за фінансової підтримки Європейського Союзу.

SMART– бесіда №1 «Вагітність і пологи: як бути готовими до викликів коронавірусу»

Пандемія принесла нам тривогу, переживання та невизначеність, всі ми намагаємось впоратися зі складними емоціями. А що говорити за вагітних жінок та жінок, які вже мають народити?


Спікери:
Расевич Світлана — гінекологиня, лікарка вищої категорії. (Тернопільський перинатальний центр другого рівня, жіноча консультація);
Бербець Андрій Миколайович — к. мед. н., доцент кафедри акушерства та гінекології Буковинського державного медичного університету.

SMART– бесіда №2 «Грудне вигодовування та COVID-19»

Чи можливе грудне вигодовування, якщо мати хвора на COVID-19? Чи варто годувати зцідженим молоком? Що робити, якщо стан матері потребує відокремлення від дитини. Також розглянули психологічні фактори страху при отриманні діагнозу, способи та вправи для психологічної саморегуляції мамам-годувальницям.


Спікери:
Гавриленко Тетяна — лікарка-педіаторка, консультантка з питань грудного вигодовування;
Мовчан Наталія — перинатальна психологиня, консультантка з питань грудного вигодовування.

SMART– бесіда №3 «Профілактика респіраторних захворювань та COVID-19»

Бесіда присвячена COVID-19 та хворобам дихальних шляхів передчасно народжених дітей. Захід дозволив відповісти на запитання: як передчасні пологи можуть вплинути на органи дихання дитини; симптоми та причини алергії; як пов'язані харчова алергія та розвиток бронхіальної астми в майбутньому; причини синдрому гострої бронхіальної обструкції у дітей; особливості дихальної системи у передчасно новонароджених дітей; профілактика, укріплення.


Спікери:
Олена Шарікадзе — доцентка кафедри педіатрії №1 НМАПО ім. П. Л. Шупика, кандидатка медичних наук;
Олег Шмирьов — завідуючий відділенням торакальної хірургії для дітей в КМКЛ 17.

SMART– бесіда №4 «Zero-Separation або ні-відокремленню: неврологічні, когнітивні та інші наслідки»

Бесіда присвячена COVID-19, відокремленню дітей від батьків та довгостроковим наслідкам. Чому під час пандемії підхід «Ні-відокремленню!» є дуже важливим, які довгострокові наслідки передчасного народження та проблеми недоступності відвідування батьками дітей у ВІТН.


Спікери:
Сілке Мадер — Голова Правління та співзасновниця Європейського фонду допомоги новонародженим (EFCNI) та ініціаторка руху #ZeroSeparation;
Дарія Костюкова — дитяча лікарка-неврологиня, завідуюча кабінету «Комплексного нейромоніторингу з дитячою лабораторією сну» ВІВГДН НДСЛ «ОХМАТДИТ».

SMART– бесіда №5 «Виписка та катамнестичне спостереження під час пандемії»

Бесіда присвячена катамнестичному спостереженню під час COVID-19 та особливостям в даний час.


Спікери:
Знаменська Тетяна — заступниця директора з перинатальної медицини ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», завідуюча відділення неонатології, Президент Асоціації неонатології України, д.мед.н., професорка;
Воробйова Ольга — д. мед. н., професорка, провідний науковий співробітник відділення неонатології ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України».

SMART– бесіда №6 «Тривожність та ковід: як бути в балансі, як може допомогти родина»

Разом із фахівчинею обговорили вплив пандемії COVID-19 на перинатальне психічне здоров'я.


Спікер:
Кулик Юлія — психотерапевтка, перинатальна психологиня, тренерка, лідерка проєктів з підтримки материнського психічного здоров'я в Україні, співзасновниця ГО «Дбайливо до себе», фасилітаторка груп психологічного розвантаження для лікарів.

SMART– бесіда №7 «Громадський сектор і підтримка родин під час пандемії»

Огляд сервісів ОГС, які працюють у сфері надання підтримки породіллям, вагітним, батькам із передчасно народженими дітьми. Разом обговорили діяльність ОГС, розглянули кейси, складнощі та перемоги.


Спікери:
Марченко Марина — співзасновниця та Голова ГО «Клуб підтримки вагітності та материнства «Лада»;
Ксенія Соловей — засновниця і керівниця в «Національний рух в підтримку грудного вигодовування «Молочні ріки України»;
Ірина Рачинська — комунікаційниця пацієнтської спільноти БФ «Пацієнти України»;
Скрипко Альона — національна координаторка Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання».