Посилення неонатальної та акушерської допомоги у постраждалих від війни регіонах України

З осені 2022 до серпня 2024 року триватиме проєкт «Посилення неонатальної та акушерської допомоги у постраждалих від війни регіонах України», організований Польською медичною місією.

«Асоціація батьків передчасно народжених дітей Ранні пташки» стала офіційним партнером проєкту і ми щиро вдячні за довіру та співпрацю.

  • У 2022 - 2023 роках проєкт впроваджувався у Львові, Дніпрі, Чернівцях, Чернігові, Києві, Запоріжжі, Харкові, Полтаві.
  • У 2023-2024 роках проєкт діє у медичних закладах, які розміщені у Вінниці, Луцьку, Ужгороді, Івано-Франківську, Кропивницькому, Рівне, Хмельницькому, Тернополі.

Співпраця з українськими неонатологами у підтримці цієї галузі медицини є продовженням одного з провідних проєктів Польської медичної місії у світовому портфоліо. Подібну діяльність Польська медична місія проводить у Колумбії, Венесуелі та Танзанії.

У проєкті тривають три напрямки роботи:


  • Постачання спеціалізованого неонатального обладнання, без якого неможливо виходжувати передчасно народжених дітей. Для кожного закладу з програми у списку сучасні та якісні неонатальні реанімаційні станції, неонатальні пацієнт-монітори (для вимірювання та аналізу життєвих функцій) та неонатальні інфузійні насоси.
  • У кожній із 10 лікарень проводяться стаціонарні тренінги для медичного персоналу з використання реанімаційних станцій для новонароджених та моніторів для новонароджених та офлайнові тренінги для лікарів на тему неонатальної реанімації.
  • Тренінги з прав пацієнтів для медичних працівників та просвітницьких сесій для пацієнтів.
У 2022-2023 роках відбулось 652 сесії офлайн з прав пацієнта, та окремо онлайн сесії, які відвідали 1055 медичних працівників та 1065 пацієнтів, для яких окремим блоком було представлена тема пакетів медичних гарантій НСЗУ, зокрема була продемонстрована лекція на онлайн курсі про права пацієнта про ПМГ.

У 2023-2024 роках триває поставка обладнання для допомоги новонародженим дітям разом із медичними тренінгами, проведення 100 інформаційних сесій з прав пацієнта включно з інформацією про ПМГ НСЗУ для жінок, що лактують, вагітних та батьків передчасно народжених дітей з 10 лікарень, що є учасниками проекту.

На 2023-2024 роки заплановано проведення вебінарів на медичних сертифікованих платформах з кредитуванням учасників на теми:

  • психологічної підтримки батьків передчасно народжених дітей,
  • права жінок під час пологів,
  • міжнародні практики з профілактики вигорання,
  • комунікація пацієнтів та лікарів тощо.

Запис вебінарів, які були організовані на медичній платформі Open Likar, доступні на нашому каналі YouTube:



Психологічні аспекти виходжування передчасно народжених дітей
Спікер: Юлія Александрова



Невідкладні стани у немовлят - домедична допомога
Спікери: Анастасія Бабінцева, Олексій Годованець



Майстер-клас присвячений трудовим правам медичних працівників в умовах війни
Спікер: Кубанський Сергій



Вагітність і пологи: партнерство заради майбутнього покоління
Спікер: Євгенія Кубах

Фотогалерея

Медичні тренінги

Інформаційні сесії


Авторські права по фото: фотографії надані Польською медичною місією