Профілактика синдрому вигорання

Робота більше не викликає інтересу, досягнення не помічаються, колеги дратують, звичні робочі завдання стали надзвичайно складними. Знайомо? Можливо це синдром вигорання, і прийшов час допомогти собі, а не маленьким пацієнтам?
Синдром професійного вигорання — це фізичне і психологічне виснаження спеціаліста, що спричиняє психосоматичні розлади і знижує продуктивність праці.

Бути лікарем — це важко та відповідально. Лікувати та виходжувати крихітних малюків, які народилися передчасно, та ще й в період епідемії — подвійна відповідальність. Тому надзвичайно важливо, щоб лікарі піклувалися і про своє здоров'я та психологічний стан.
Суть проєкту «Профілактика синдрому вигорання»
Підтримати відданість та професіоналізм українських неонатологів, через реалізацію проєкту «Профілактика синдрому вигорання у медичного персоналу неонатальних відділень м. Київ, Чернівці, Харків у зв’язку із поширенням COVID-19».

Як працює проєкт «Профілактика синдрому вигорання»
Завдяки спільній ініціативі Міжнародного фонду «Відродження» і Представництва Європейського Союзу в Україні — «Людяність і взаємодопомога» — організація ГО Асоціація батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки» проводить тренінги серед лікарів «Профілактика синдрому вигорання у медичного персоналу неонатальних відділень».

Практичні поради та корисні матеріали до проєкту «Профілактика синдрому вигорання» можна переглянути у pdf-файлі за цим посиланням:

Що таке синдром вигорання


Синдром вигорання — це виснаження ресурсів людини. Причиною емоційного вигорання є не лише надмірне навантаження на роботі, а і значний та тривалий стрес. Найбільша небезпека синдрому в тому, що він розвивається поступово. І якщо ігнорувати перші сигнали, які подає організм людині, можна потрапити в пастку професійного вигорання.

Синдром вигорання може бути у всіх, але є "група ризику" — це ті, хто працюють у сфері "людина-людина", та вимушені багато та інтенсивно спілкуватися з іншими.

Лікарі-неонатологи постійно спілкуються з батьками, розповідають про стан своїх маленьких пацієнтів, максимально професійно та емоційно включені в кожну історію виходжування. Це важко, стресово та надзвичайно відповідально.

Тренінги, проведені для лікарів

30 вересня 2020р. тренінг у Києві для фахівців неонатальних відділень Київського обласного перинатального центру.
26 вересня 2020р. тренінг у Харкові для співробітників відділень реанімації та інтенсивної терапії ОРІТ Харківського регіонального перинатального центру.
26 вересня 2020р. тренінг для співробітників відділення інтенсивної терапії новонароджених та відділення неонатального догляду КНП «Клінічного пологового будинку №2» Чернівецької міської ради.

Як розпізнати в себе синдром вигорання:


Для людини, яка переживає професійне вигорання, характерно:
  • втрата інтересу до професійної діяльності, брак мотивації
  • фізичне виснаження та психологічне дистанціювання
  • зниження працездатності
  • порушення сну
  • невпевненість
  • соматизація



Дає інтерв'ю про проєкт та його реалізацію: експертка з прав жінок під час вагітності і пологів, координаторка проєктів ГО «Ранні пташки» — Євгенія Кубах. Також коментують: перинатальна психологиня, тренерка проєкту «Профілактика синдрому вигорання у медичного персоналу неонатальних відділень» — Тетяна Бут та голова ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» — Євгенія Бардяк.

Як попередити синдром вигорання:


  • Потрібно оцінювати свої можливості у роботі та брати лише те, що реально виконати;
  • Встановити чіткий режим та баланс відпочинку та роботи;
  • Збалансовано та правильно харчуватися;
  • Спілкуватися з рідними та близькими;
  • Знаходити час для себе: хобі, відпочинок, фізичні вправи;
  • Просити допомогу, якщо вона потрібна.

Рух

Релаксація

Харчування

Сон

Спілкування
Проєкт реалізовано за підтримки
Міжнародний фонд "Відродження" у 2020 році.

Міжнародний фонд